Padomi

Padomi
 
 • Saules iedarbība (insolācija)
  Noteikti vajadzētu izvairīties no pēkšņas, intensīvas un tiešas saules iedarbības. Prātīgi ir izvairīties no tiešas saskares ar saulesgaismu, jo īpaši laikā no pulksten 11 no rīta līdz 3 pēcpusdienā.

 

 • Saules aizsarglīdzekļi
  Saules aizsarglīdzekļiem jābūt ar augstu saules aizsargfaktoru - aizsargfaktoru 15 pieaugušajiem, bet bērniem 30 un vairāk – un jānodrošina vienlīdz laba aizsardzība pret UVA un UVB stariem. Saules aizsarglīdzekļi jāuzklāj pusstundu pirms iziešanas saulē un atkārtoti jālieto ik pēc divām vai trim stundām. Cilvēkiem ar jūtīgu ādu un tiem, kas dzīves laikā sastapušies ar ādas vēzi vai pirmsvēža stāvokli ieteicama visaugstākā aizsardzība ar SPF 50+.

 

 • Ēna
  Jāuzsver, ka, atradoties zem saulessarga zem klajas debess, piemēram, pludmalē, saules apdegumi radīsies no atstarojošajiem ultravioletajiem stariem, ja netiks izmantoti papildu saules aizsarglīdzekļi. Tāpat pietiekami daudzi saules stari tomēr izlaužas caur mākoņiem, tāpēc āda vēl aizvien var apdegt pat apmākušās pavasara un vasaras dienās.

 

 • Apģērbs
  Apģērbs sniedz vislabāko aizsardzību pret intensīvu saulesgaismu. Krekliņi ar īsām piedurknēm ir labāki nekā krekliņi bez piedurknēm, un materiālam vajadzētu būt no stingra auduma. Ir labi nēsāt cepuri ar platajām malām un polarizētas saulesbrilles (jo ultravioletais starojums kaitē arī redzei). Mūsdienās nopērkams arī bērnu apģērbs, tai skaitā peldēšanai, ar iebūvētu aizsardzību pret sauli (līdz pat aizsargfaktoram 50).

 

 • Ādas tips
  Vispārējs likums ir pakāpeniski pieradināt ādu pie saules stariem. Pakāpeniski un ilgākā laikposmā iesauļota āda ir 10 reižu noturīgāka pret ultravioleto starojumu nekā neiesauļota āda. Katram cilvēkam vajadzētu arī zināt savu individuālo personīgās aizsardzības laiku, kas ir piemērojams viņa vai viņas ādai; citiem vārdiem sakot, cik ilgi ieteicams uzturēties saulē bez aizsarglīdzekļiem.
Uzdod savu jautājumu

Copyrights ©2016: DPAV